Poznań taki, jak trzeba, to miasto, którego mieszkańcy są dumni, że mieszkają w kolebce Państwa Polskiego, są dumni ze zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i czczą jego pamięć, pamiętają o okrucieństwie okupacji niemieckiej i ofiarach komunistycznego zniewolenia.

Poznań taki, jak trzeba, to miasto które jest liderem rozwoju gospodarczego w Polsce – opartego o wielkie nowoczesne inwestycje i codzienne działania tysięcy przedsiębiorców.

Poznań taki, jak trzeba, tak realizuje inwestycje, by nie paraliżowały dużych obszarów miasta.

Poznań taki, jak trzeba, nie dyskryminuje kierowców i nie paraliżuje ruchu kołowego w centrum.

Poznań taki, jak trzeba, nie prowadzi najdłuższych remontów nowoczesnej Europy.

Poznań taki, jak trzeba, to miasto, które zapewnia wysoki poziom nauczania w szkołach i szanuje decydujący wpływ rodziców na wychowanie dzieci.

Poznań taki, jak trzeba, to miasto w którym każde dziecko jest skarbem – a nie problemem.

Poznań taki, jak trzeba, wspiera wszystkie rodziny, także te które samodzielnie zapewniają opiekę małym dzieciom i opiekują się seniorami.

Poznań taki, jak trzeba, rozwiązuje rzeczywiste problemy ochrony środowiska: eliminując trujące nas „kopciuchy” i zatrzymując jak najwięcej wody w naszym zabetonowanym mieście.

Poznań taki, jak trzeba, dba o bezpieczeństwo mieszkańców i – pamiętając o toczącej się na Ukrainie wojnie – przygotowuje się na wszelkiego rodzaju sytuacje kryzysowe.

Poznań taki, jak trzeba, ma być tylko najbogatszy, najbezpieczniejszy, najlepiej zarządzany i najbardziej patriotyczny w Polsce.